Silan Logo Silan Suprême

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādas priekšrocības nodrošinas Silan?

Tekstilizstrādājumu aizsardzību un to mīkstumu

Bieži mazgājot kokvilnas, dabiskos un sintētiskos audumus, tie ar laiku var zaudēt savu sākotnējo mīkstumu, izturību, kā arī krāsas intensitāti. Silan veļas mīkstinātājs nodrošina katras šķiedras aizsardzību, izlīdzina un padara tās elestīgākas. Tas rada ievērojamu tekstilizstrādājumu un krāsu saglabāšanu; skalojot drēbes ar Silan, audumam tiek nodrošināts ilgāks kalpošanas laiks, krāsas tik ātri neizbāl, kā arī maigo iznākumu iespējams sajust arī uz ādas.

Antistatisks efekts

Bieži vien sintētiskie audumi, tos mazgājot un liekot žāvētājā, kļūst elektrostatiski. Gluži kā magnēts, uzlādētie audumi piesaista netīrumus. Silan veļas mīkstinātājs novērš elektrostatisko uzlādēšanos, tādējādi samazinot netīrumu piesaistīšanos. Līdz ar to, sintētiskie audumi paliek tīri ilgāku laiku.

Vieglāka gludināšana

Gludināšana ir krietni vieglāka, jo auduma šķiedras, lietojot Silan, jau ir nogludinātas. Audumam ir mazāk burzījumu un locījumu vietas nav tik dziļas. Daudziem tekstilizstrādājumiem nav nepieciešama gludināšana.

Ātrāka žūšana

Papildu jau iepriekš minētajam, veļa žūst ātrāk: lietojot Silan veļas mīkstinātāju veļas mazgāšanas procesa pēdējā skalošanas reizē tiek izskalots lielāks liekā ūdens daudzums, līdz ar to tekstilizstrādājumi žūst ātrāk.

Kas ir veļas mīkstinātāja sastāvā?

Veļas mīkstinātājs sastāv no bioloģiski noārdāmām katjonu virsmaktīvajām vielām, kas tekstilizstrādājums padara mīkstus, kā arī padara to smaržu patīkamāku. Lai bērni nedzertu šķidrumu, drošības nolūkos, aromātiskajām smaržvielām klāt pievienotas rūgtas vielas.

Vai tā ir taisnība, ka drēbes žūst lēnāk, ja tās mazgājot pievienots veļas mīkstinātājs?

Nē, tieši otrādāk: lietojot Silan pēdējā veļas skalošanas procesā, ūdens atdalās no veļas vairāk. Pēc tam tekstilizstrādājumi satur mazāk netīrā ūdens, un tā rezultātā veļa žūst ātrāk. Ja mazgājot veļu tiek izmantots rekomendētais veļas mīkstinātāja daudzums, tad arī veļas žāvētājā veļa izžūs līdz pat 10 minūtēm ātrāk.

Kas notiks, ja es Silan pieliešu par daudz, vai par maz?

Ja Silan tiek pieliets par maz, tad tā pozitīvās īpašības netiek pilnībā sasniegtas un nebūs redzamas. Ja tas tiks pārdozēts - īpaši mazgājot dvieļus -, tad tekstilzistrādājumiem pasliktināsies absorbēt-spēja. Tāpēc mēs iesakām izmantot rekomendēto Silan veļas mīkstinātāja devu katrā  mazgāšanas reizē.

Vai veļas mīkstinātāju var izmantot visiem tekstilizstrādājumiem - pat elpojošiem audumiem, piemēram, Gore-Tex?

Elpojošu membrānu audumiem (Goretex, Sympatex) un funkcionāliem tekstilizstrādājumiem, kas izgatavoti no mikrošķiedras, mīkstinātāju nevajadzētu izmantot. To izmantojot, var tikt ietekmētas membrānu īpašības. Tomēr, ja esat izmazgājis šāda auduma apģērbu, raizēm nav pamata - pēc nākamās mazgāšanas reizes, nepievienojot veļas mīkstinātāju, auduma membrānas funkcijas var tikt atjaunotas.

Vai ir tādi tekstilizstrādājumi kuriem, tos mazgājot, nevajadzētu pievienot veļas mīkstinātāju?

Elpojošu membrānu audumiem (Goretex, Sympatex) un funkcionāliem tekstilizstrādājumiem, kas izgatavoti no mikrošķiedras, mīkstinātāju nevajadzētu izmantot. To izmantojot, var tikt ietekmētas membrānu īpašības.

Vai veļas mīkstinātāji nodara kaitējumu apkārtējai videi?

Līdz pat 90.gadu sākumam katjonu virsmaktīvās vielas distearyldimenthylammonium (DSDMAC) tika izmatnotas par pamatvielu veļas mīkstinātāju ražošanai. Bet, tā kā DSDMAC bija nepilnības bioloģiskās noārdīšanās procesā, tam tika meklēts aizstājējs. Tas tika atrasts Esterkvatu (EQ) vielu klasē. Tādējādi, jau vairākus gadus virmsaktīvās vielas veļas mīkstinātājā Silan pašas bioloģiski pilnībā noārdās.

Ja skatās no ekoloģijas viedokļa - vai nebūtu labāk Silan nelietot?

Lietojot Silan veļas mīkstinātāju pēdējā veļas skalošanas procesā, tiek aizskalots lielāks liekā ūdens daudzums. Tekstila sastāvā atlikušā ūdens daudzums ir mazāks. Rezultātā - žāvēšanas laiks veļas žāvētājā ievērojami samazinās, kas spēj ietaupīt krietni lielāku enerģijas daudzumu.

Arī gludināšanas process ir vieglāks, ja tiek izmantots Silan, jo tas  auduma šķiedras nogludina jau skalošanas procesā. Līdz ar to, arī gludināšanas laiks tiek samazināts, tādējādi tiek taupīta enerģija.

Un, tā kā Silan sastāvdaļas bioloģiski noārdās (skatīt jautājumu: Vai veļas mīkstinātāji nodara kaitējumu apkārtējai videi?), tad 90.gadu izteiktā kritika par ekoloģiju vairs nav pamatota.

Vai es varu lietot veļas mīkstinātāju, ja man ir ļoti jutīga āda?

Neseni pētījumi apliecina, ka Silan veļas mīkstinātāju ir droši lietot cilvēkiem ar jutīgu ādu. Silan Sensitive sastāvā esošās vielas auduma virsmu padara maigāku. Jutīgai ādai šī ir liela priekšrocība, jo tā netiek kairināta.

Daudzos gadījumos ādas stāvoklis var uzlaboties lietojot veļas mīkstinātāju.

Jutīgai ādai ieteicams lietot tieši Silan Sensitive variantu.

Kādas veļas mīkstinātāju alternatīvas tiek piedāvātas īpaši jutīgai ādai?

Kopumā veļas mīkstinātājs uztur un izlīdzina tekstilizstrādājumus un padara tos mīkstākus. Ja Jūs vēlaties vēl vairāk aizsargāt ādu, mēs iesakām lietot Silan Senstive. Šis variants satur speciāli jutīgai ādai paredzētas sastāvdaļas, kā arī ir piemērots zīdaiņa veļas mazgāšanai.

Veļas mīkstinātāja piemērotība ir pārbaudīta un apstiprināta dermotoloģiskajos pētījumos cilvēkiem ar jutīgu ādu, alerģijām un zīdaiņu ādai.

Vai veļas mīkstinājātu varu lietot arī mazgājot bērnu veļu?

Kopumā veļas mīkstinātājs izlīdzina tekstilizstrādājumus un padara tos mīkstākus. Ja āda ir jutīga, tad veļas mīkstinātāja lietošanai ir liela priekšrocība, jo tas mīkstina veļu, līdz ar to, valkājot drēbes, tās neradīs kairinājumu ādai.

Ļoti jutīgajai bērna ādai īpaši ieteicams Silan Sensitive variants, kura sastāvā ir jutīgai ādai paredzētas sastāvdaļas.